Z dniem 1 sierpnia 2024 r. wchodzi w życie nowy Cennik Usług Telekomunikacyjnych. W przypadku akceptacji zmian nie musicie Państwo nic robić. Jednocześnie, stosownie do treści art. 61 ust. 5(1) Ustawy z dnia 16.07.2004 r. – Prawo telekomunikacyjne informujemy, iż w przypadku braku akceptacji proponowanych zmian, Abonent jest uprawniony do wypowiedzenia Umowy Abonenckiej w terminie do dnia wejścia przedmiotowych zmian w życie tj. do dnia 1 sierpnia 2024 r. Wykaz zmian, które znalazły się w nowym cenniku znajdziecie Państwo w zakładce dokumenty na naszej stronie internetowej.

Bezpieczny Internet

28.03.2023

Dbamy o swoje zdrowie, dbamy o swój dobytek, ale czy w odpowiednim stopniu dbamy też
o bezpieczeństwo swoich usług internetowych? W dzisiejszych czasach jest to niezmiernie ważne
i powinno być stawiane na równi z tym jak dbamy o siebie, samochód czy mieszkanie.

Wyobraźmy sobie, że do naszego mieszkania wkradli się złodzieje. Zabrali ulubione przedmioty, może pieniądze lub biżuterię i jeszcze narobili bałaganu. Albo, że sprzed domu ktoś właśnie odjechał naszym samochodem, albo, że nie leczone przeziębienie uziemiło nas w domu na kolejne dwa tygodnie.
Wszystko to być może było powodem niewłaściwych zabezpieczeń jakie stosujemy. Ale czy zdajemy sobie sprawę, że korzystając z urządzeń podłączonych do sieci także możemy paść łatwym łupem dla cyberprzestępców?
Niemal codziennie słyszymy o atakach hakerskich na różnego rodzaju instytucje czy osoby prywatne. Nawet nie zdajemy sobie często sprawy jak łatwo dostać się do zasobów naszego komputera czy telefonu. A przecież jest to taka sama ingerencja osoby trzeciej jak chodzenie i przeszukiwanie naszego mieszkania.

Często tak sobie tego nie wyobrażamy. Przecież jest to tylko świat wirtualny – myślimy. Szczególnie starsze osoby mają większy problem, aby sobie to wyobrazić. A przecież haker dostając się do naszego urządzenia ma dostęp do kontaktów, wiadomości, zdjęć, notatek itd. Co więcej sprawni hakerzy w mgnieniu oka mogą także zyskać dostęp do profili, do których się logujemy,
a docelowo do kont bankowych. Stąd już tylko krok do wyłudzenia danych i pieniędzy.
Strata w tym przypadku może być więc nieporównywalnie większa niż ta spowodowana zwykłym włamaniem do domu.

Dlatego tak ważne jest uświadamianie sobie i najbliższym , a w szczególności naszym seniorom, aby chronić siebie i tak ważne w tych czasach informacje.

Telewizja Kablowa Chopin oferując swoim klientom usługi internetowe daje możliwość zakupienia pakietu ochronnego będącego idealnym zabezpieczeniem urządzeń już od pierwszego dnia funkcjonowania umowy.
Program antywirusowy G DATA to kompletny pakiet bezpieczeństwa dla ochrony Twoich danych
i bezproblemowej pracy na komputerze czy smartfonie. Produkt cechuje łatwa instalacja, intuicyjny interfejs oraz najwyższy poziom wykrywalności zagrożeń. To gwarancja bezproblemowego korzystania z bankowości, zakupów oraz najlepsza ochrona poczty i prywatnych danych.

Najważniejsze cechy produktu: antiphishing, panel Action Center do zarządzania licencjami, ochrona kontaktów, zabezpieczanie aplikacji hasłem, ochrona najmłodszych i najstarszych, blokada urządzenia na wypadek zmiany karty SIM, ochrona przed utratą urządzenia, ulepszony filtr połączeń głosowych i wiadomości SMS, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, obrona przed niebezpiecznymi aplikacjami.

Warto wiedzieć, że G Data to ponad 30 lat doświadczenia, wsparcia dla firm i instytucji, ale także dostępność siedem dni w tygodniu w razie niespodziewanych awarii.
– Na bieżąco monitorujemy najnowsze rozwiązania, które pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa firm. Dyskutujemy, konsultujemy się i weryfikujemy. Dzięki temu cały czas jesteśmy o dwa kroki przed hakerami. Dbamy o naszych klientów na wielu poziomach, oferując wsparcie bezpośrednie,
a także skuteczne rozwiązania, które są zautomatyzowane i skonstruowane z myślą o rozwoju naszych klientów. – czytamy na oficjalnej stronie internetowej oprogramowania.

Jak podkreślają ekspercie warto inwestować w bezpieczeństwo. Odpowiedni pakiet ochronny pozwoli bez przeszkód i ryzyka korzystać z usług jakie oferuje Telewizja Kablowa Chopin. Warto o takie zabezpieczenie zapytać i zadbać podczas podpisywania umowy.

G Data – Ochrona Internetu
Solidna ochrona przed wirusami i ransomware z niezawodnym firewallem chroniącym przed hakerami

Ochrona przed ransomware i cyberprzestępcami
• Moduł ochrony bankowości internetowej i zakupów BankGuard
• Nagradzana technologia antywirusowa z 2 silnikami skanującym
• AntiSpam
• AntiPhishing
• Aktywna ochrona przed exploitami
• Firewall chroniący przed atakami hakerów
• Automatyczne skanowanie urządzeń USB i dysków zewnętrznych
• Kontrola rodzicielska (filtr stron www, kontrola czasu dostępu do sieci)
• Bezpieczne kopie zapasowe w chmurze
• Pomoc techniczna w języku polskim

G Data Mobile
Twoje urządzenie z Androidem bezpieczne gdziekolwiek będziesz

Antiphishing • Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem mobilnym
• Obrona przed niebezpiecznymi aplikacjami
• Blokowanie połączeń przychodzących i wychodzących. Możliwość blokowania całych zakresów numerów np. Premium o podwyższonej opłacie.
• Pomocne w przypadku utraty sprzętu funkcje antykradzieżowe pozwalają na zdalne wykasowanie danych, blokadę urządzenia lub jego lokalizacje za pomocą sygnału GPS.
• Ochrona kontaktów pozwala na ukrywanie historii połączeń, ważnych danych teleadresowych i wiadomości zapisanych w urządzeniu.
• Kontrola rodzicielska umożliwia zabawę lub naukę bez obawy o bezpieczeństwo najmłodszych.
• Panel Action Center umożliwia lokalizację telefonu dziecka – https://ac.gdata.de

Przyłącze do sieci

Chciałbyś mieć w swoim miejscu zamieszkania nasze usługi?

58 738 97 01

lub WYPEŁNIJ FORMULARZ

58 738 97 01
nasza infolinia jest czynna: 24h/7

Możesz zostawić też swój numer telefonu.
Zadzwonimy do Ciebie
i wspólnie dobierzemy ofertę.

Zostaw kontakt.
Oddzwonimy.

Nasi konsultanci pracują od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 20.00.

Państwa rozmowy realizowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 20.00. Prosimy wziąć to pod uwagę planując rozmowę. Rozmowy zaplanowane na weekend, będą realizowane po weekendzie.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.