Z dniem 1 sierpnia 2024 r. wchodzi w życie nowy Cennik Usług Telekomunikacyjnych. W przypadku akceptacji zmian nie musicie Państwo nic robić. Jednocześnie, stosownie do treści art. 61 ust. 5(1) Ustawy z dnia 16.07.2004 r. – Prawo telekomunikacyjne informujemy, iż w przypadku braku akceptacji proponowanych zmian, Abonent jest uprawniony do wypowiedzenia Umowy Abonenckiej w terminie do dnia wejścia przedmiotowych zmian w życie tj. do dnia 1 sierpnia 2024 r. Wykaz zmian, które znalazły się w nowym cenniku znajdziecie Państwo w zakładce dokumenty na naszej stronie internetowej.

Nowy standard komunikacji bezprzewodowej w TK Chopin

Internetowa sieć bezprzewodowa stale się rozwija. W naszym otoczeniu co raz więcej urządzeń potrzebuje dostępu do internetu. Taki właśnie stały i niezawodny dostęp do sieci gwarantuje WiFi 6, a z tej technologii mogą korzystać już także abonenci TK Chopin.

WiFi 6 powoli opanowuje sieć bezprzewodową. Jest szóstą generacją usługi, która zapewnia użytkownikom możliwość nieograniczonego dostępu do zasobów Internetu. Przez wiele lat sieć bezprzewodowa ewoluowała. Dostawcy starali się ją dostosowywać do wymagań klientów. Pędzący świat stawia przed dostawcami nowe wyzwania. Jak zapewnić dostęp do szybkiego internetu bezprzewodowego na wielu urządzeniach jednocześnie? Jak zapewnić szybki transfer nie tylko odbieranych, ale i wysyłanych plików? Jak pozbyć się okablowania zastępując je zgrabnym i funkcjonalnym ruterem?

Specjaliści w dziedzinie teleinformatycznej stanęli ostatecznie na wysokości zadania tworząc właśnie nowy standard jakim jest WIFI szóstej generacji. Przede wszystkim starsze rutery miały już ogromny problem z ilością urządzeń, które podłączane były do jednej sieci. To powodowało spowolnienie działania na poszczególnych urządzeniach, a nie raz i całkowity brak działania usługi. W przypadku WIFI 6 takie zagrożenie nie istnieje. Do sieci bezprzewodowej danego gospodarstwa domowego może być podłączone wiele urządzeń. Co więcej – w dzisiejszych czasach już nie tylko tablet, telefon czy telewizja wymagają dostępu do internetu. Co raz częściej producenci pralek, lodówek czy innych urządzeń codziennego użytku wyposażają swoje produkty w specjalne aplikacje, które wymagają dostępu do sieci bezprzewodowej.

Wszystko to wpływa na poprawę komfortu naszego życia. Jeśli do tego dołożymy także inne dziedziny życia wykorzystujące szybki internet takie jak nauka i rozrywka to mamy już całe spektrum potrzeb współczesnego gospodarstwa domowego.
W dzisiejszych czasach wiele osób pracuje zdalnie z domu. To oczywiście w dużym stopniu pozostałość Covid-19. Taki stan rzeczy wymaga szybkiego i niezawodnego oraz bezpiecznego dostępu do intenetu. A co w sytuacji, gdy więcej niż jedna osoba pracuje zdalnie z domu? Co w sytuacji, gdy w tym czasie dziecko odbywa kurs online z języka obcego?
W każdej z tych sytuacji technologia WIFI 6 zapewnia, że nic nie stanie nam na przeszkodzie, aby swobodnie korzystać z internetu. Natomiast wieczorem miłośnicy gier czy kina będą swobodnie mogli korzystać z Internetu bez obaw, że ulubiony film będzie w niskiej jakości lub będzie się zacinał.

Jeśli do tych wszystkich zalet wynikających z korzystania z technologii WIFI 6 dołożyć można jeszcze bezpieczeństwo polegające na wykrywaniu zakłóceń czy innych zagrożeń, a także doskonałą ochronę danych poufnych. Na ogromny plus działa także wysokiej jakości wykonanie urządzeń, które sprawia, że czerpią one nie wiele prądu. Ich energooszczędność w dzisiejszych czasach to bardzo ważny aspekt.

Abonenci TK Chopin mając więc uzasadnione podstawy, aby każdego dnia w pełni wykorzystać możliwości technologii WiFi 6 ciesząc się siłą internetu każdego dnia.

ZALETY WIFI 6

 1. SZYBKOŚĆ i ZAKRES DZIAŁANIA
  – Internet działający znacznie szybciej zarówno przy pobieraniu jak i wysyłaniu. Dodatkowo internet jest dostępy w niestandardowych pomieszczeniach takich jak piwnica czy strych
 2. TWOJA DOMOWA SIEĆ
  – możliwość wykorzystania internetu przez wiele urządzeń w mieszkaniu takich jak: odkurzacz, sprzęty AGD czy standardowo telewizor czy tablet
 3. TWOJE DOMOWE BIURO
  – bezkompromisowa możliwość pracy zdalnej z domu na wysokiej jakości internecie
 4. DLA GRACZY
  – Zrelaksuj się po pracy korzystając z możliwości gry online w wysokiej jakości
 5. DOMOWA ROZRYWKA
  – filmy, seriale, bajki a to wszystko w najwyższej jakości dzięki Wifi 6
 6. OSZCZĘDNOŚĆ
  – WiFi 6 to więcej pieniędzy w twojej kieszeni dzięki energooszczędnemu i zgrabnemu urządzeniu

Przyłącze do sieci

Chciałbyś mieć w swoim miejscu zamieszkania nasze usługi?

58 738 97 01

lub WYPEŁNIJ FORMULARZ

58 738 97 01
nasza infolinia jest czynna: 24h/7

Możesz zostawić też swój numer telefonu.
Zadzwonimy do Ciebie
i wspólnie dobierzemy ofertę.

Zostaw kontakt.
Oddzwonimy.

Nasi konsultanci pracują od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 20.00.

Państwa rozmowy realizowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 20.00. Prosimy wziąć to pod uwagę planując rozmowę. Rozmowy zaplanowane na weekend, będą realizowane po weekendzie.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.